понеділок, 23 лютого 2015 р.


Скільки української мовної території, стільки й української державності.
               /Іван Заєць/

  21 лютого, по всьому світу відзначається День рідної мови. Це свято було започатковане у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Воно спрямоване на підтримку мовного та культурного розмаїття.
  Мова – це національна гордість, вона сприяє формуванню патріотизму, що спонукає людину чесно і самовіддано працювати задля держави, викорінює з душ і умів ментальність раба і наймита, пробуджує найвищі людські риси
 Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні. Кожен народ — патріот своєї країни, любить свою мову, поважає її закони і бореться за її незалежність і волю, якщо того немає.
   Рідна мово! Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів, вона встала з колін, як і піднялася наша Україна. Усім світом ти визнана за одну з найзвучніших мов. Тому ти така мелодійна і неповторна, бо увібрала в себе гомін полів, лісів і морів нашої України.
   Шлях розвитку нашої рідної мови був нелегким, але український народ зміг її зберегти, аби сьогодні ми відчували її  красу та мелодійність. Хоч як не глумились із нашої мови, принижували і забороняли і не хотіли слухати і чути її мелодику звучання, а сьогодні вона відроджується.
   За нашу українську мову боролись, звеличували у своїх творах сини і доньки України - Тарас Шевченко, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Леся Українка, Ліна Костенко та багато інших видатних українських письменників, вірних патріотів своєї Батьківщини!
До дня рідної мови у бібліотеці  оформлено книжкову виставку «Мова-душа народу»
Виставка  складається  з чотирьох розділів
1.       Пам'ятки  української  мови
2.       Класики  українського слова
3.       Сучасна українська книга високого рейтингу
4.       Словники-скарбниція  слова


Немає коментарів:

Дописати коментар